Näytä edellinen aihe :: Näytä seuraava aihe |
Kirjoittaja |
Viesti |
Poistettu Vieras
|
Lähetetty: 10.4.2006 14:26 Viestin aihe: Poistettu |
|
|
Poistettu |
|
Takaisin alkuun |
|
Lefa Arkku.net henkilökunta
Liittynyt: 09 Lok 2004 Viestejä: 826 Paikkakunta: Tampere
|
Lähetetty: 10.4.2006 14:32 Viestin aihe: Re: Muutama kysymys |
|
|
Junttura kirjoitti: | Hei!
Minulla olisi muutama kysymys, nimittäin:
1. Onko mitenkään mahdollista saada toinen tietokanta käyttöönsä, kun yksi on varattu Wordpressille ja toinen Gallerylle, jonka liitän Wordpressiin? Huomioi toinen kysymys!
2. Vai onko mahdollista laittaa Wordpress ja Gallery samaan tietokantaan, ilman mitään sotkuja tai ongelmia?
3. Onko Arkku.net-sähköpostitilassani mahdollisuutta viestien automaattiseen lähetykseen tai siirtoon esimerkiksi Gmail-sähköpostiini? En jaksa lukea kolmea eri sähköpostia.
4. Tietääkö kukaan, että tuleeko Galleryssä jos sen liittää Wordpressiin (sellaisella plug-inin tapaisella jutulla jonka Galleryn tekijät ovat itse tehneet), niin tuleeko siinä sellaista juttua etusivulle missä näkyy uusimmat kuvat tai jotain sellaista?
-Junttura |
1 & 2. Voimme antaa sinulle toisen tietokannan, jos haluat. Gallerian ja Wordpressin saa kyllä laitettua samaankin tietokantaan ilman ongelmia.
3. Kyllä. Mene hallintapaneeliin (http://arkku.net:2222) ja valitse E-mail Management-otsikon alta Forwarders ja sieltä Create new E-Mail forwarder. |
|
Takaisin alkuun |
|
Poistettu Vieras
|
Lähetetty: 10.4.2006 14:37 Viestin aihe: Poistettu |
|
|
Poistettu |
|
Takaisin alkuun |
|
Poistettu Vieras
|
Lähetetty: 10.4.2006 15:12 Viestin aihe: Poistettu |
|
|
Poistettu |
|
Takaisin alkuun |
|
Lefa Arkku.net henkilökunta
Liittynyt: 09 Lok 2004 Viestejä: 826 Paikkakunta: Tampere
|
Lähetetty: 10.4.2006 15:15 Viestin aihe: |
|
|
Junttura kirjoitti: | No kyllä minä mielelläni ottaisin sen toisen tietokannan. Kiitos kun jaksoitte vastata viesteihini. Ainiin, unohdin kysyä että toimiiko tuo Gallery siis Arkku.netissä?  |
Voit nyt tehdä toisen tietokannat samalla tavalla kuin ensimmäisenkin. Jos oikein käsitin, niin tuo Gallery vaatii palvelimelta php:n ja mysql:n. Arkku.netissä on molemmat tuet, joten Gallery toimii. |
|
Takaisin alkuun |
|
|